Instagram’da Siemens Mağazaları

Bosch Siemens ve Profilo markaları, bayilerini sosyal medyada daha aktif olmaya davet etti. Bu sebeple bir çok Siemens bayisi Instagram’da yer edinmeye başladı. Hatta çeşitli periyotlar ile reklamlar paylaşıyor ve takipçi sayısını artırıyor.

Siemens bayilerinin sosyal medyada aktif olması, diğer markaları da tetikledi. Öyle ki, daha fazla ürün günlük hayatımızda karşımıza çıkmaya başlayınca, ürün satışı da artış gösterdi. Yapılan değerlendirmelere göre, sosyal medyadaki aktif Siemens bayileri satışların %33’ün üzerinde artış yapmasını sağladı.

Sonuçlar ortadayken, sizce diğer beyaz eşya markaları da Instagram’da daha aktif olacak mı? Hali hazır da binlerce takipçisi olan mağazalar varken, Instagram da yer edinmek mağazaları zorlayacak mı?

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulanan politikanın sadece mağazalara değil, markaya da katma değer sağladığı ortadayken. Yerli firmalarında benzeri teşviklerde bulunmasını destekliyor musunuz? Yoksa e-ticaret ile ilgili herhangi bir veriyi sosyal medyada görmek sizi rahatsız mı ediyor?