Hesap ve Kullanıcı Adı Oluşturma

Uygulamadan bir Instagram hesabı oluşturmak için:

  1. App Store (iPhone) veya Google Play Store‘dan (Android) Instagram uygulamasını indirin.
  2. Uygulama yüklendikten sonra, Instagram’ı açmak için  simgesine dokunun.
  3. E-posta Adresi veya Telefon Numarasıyla Kaydol‘a (Android) veya Yeni Hesap Oluştur‘a (iPhone) dokunun ve ardından e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı (onay kodu gerektirir) girin ve İleri‘ye dokunun. Facebook hesabınızla kaydolmak için Facebook ile Giriş Yap‘a da dokunabilirsiniz.
  4. E-posta veya telefon numarasıyla kaydolurken, bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun, profil bilgilerinizi doldurun ve ardından İleri‘ye dokunun. Facebook ile kaydolurken, henüz giriş yapmadıysanız Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

Bilgisayardan bir Instagram hesabı oluşturmak için:

  1. instagram.com adresine gidin.
  2. Kaydol‘a tıklayın, e-posta adresinizi girin, bir kullanıcı adı ve parola oluşturun veya Facebook hesabınızla kaydolmak için Facebook ile Giriş Yap‘a tıklayın.
  3. Bir e-posta adresiyle kaydolurken, Kaydol‘a tıklayın. Facebook ile kaydolurken, henüz giriş yapmadıysanız Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

E-postayla kaydolursanız, e-posta adresinizi doğru girdiğinizden ve yalnızca sizin erişebildiğiniz bir e-posta adresi seçtiğinizden emin olun. Çıkış yapar ve şifrenizi unutursanız, Instagram hesabınıza tekrar giriş yapabilmek için e-posta hesabınıza erişmeniz gerekecektir.

Hesabınızı güvende tutmak hakkında daha fazla bilgi alın.